Moderátoři fóra

Dotazy, připomínky, podněty a názory uživatelů na tento web. Můžete zde hlásit i chyby a poruchy. Vítané jsou návrhy na nové kategorie, nebo úpravu třídění fór a témat.
Odpovědět
Uživatelský avatar
admin
Administrátor
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. úno 2015 12:16:11
Bydliště: Praha, ČR
Kontaktovat uživatele:

Moderátoři fóra

Příspěvek od admin » sob 21. bře 2015 16:14:31

Zaujal vás tento diskuzní portál anebo přímo nějaké konkrétní téma? Chtěli byste s námi aktivně spolupracovat a stát se moderátorem fóra? Pošlete nám zprávu, napište něco o sobě a jaké fórum byste chtěli moderovat. Zájemci o tuto činnost jsou vítáni.

Přečtěte si však nejdříve pár informací, abyste věděli do čeho jdete:

1. Činnost moderátora není nijak honorovaná.

Mezi moderátorem a provozovatelem portálu nevzniká žádný pracovně právní ani jiný smluvní vztah. Moderátor provádí tuto činnost zcela dobrovolně a nezištně. Přesto doufáme, že se najde někdo, kdo bude mít zájem a ochotu věnovat trochu svého volného času svěřenému fóru, třeba proto, že ho to bude prostě bavit, či z jakéhokoliv jiného důvodu.

2. Kdo se může stát moderátorem?
V podstatě každý kdo projeví zájem a má buď zkušenosti nebo nějaký užší vztah k problematice fóra. Abstinující alkoholik by tak mohl být skvělým moderátorem fóra které se zabývá závislostí na (nejen) alkoholu. Někdo z rodiny, která se stará o příbuzného s nějakou duševní poruchou, zase může moderovat fóra s příbuznou tématikou a podobně. Vítáni jsou laici ale i praktičtí odborníci, nebo studenti, kteří sice nemusí mít přímé zkušenosti, ale mohou moderování provádět ze studijních důvodů a získané poznatky později uplatnit ve svém budoucím povolání.

3. Co má moderátor na práci?

Ve zkratce pojato, je to dohled nad svěřeným fórem, aby nebyla porušována pravidla fóra. Ale samozřejmě, moderátor není jen hlídač. Pokud zná problematiku fóra z vlastní zkušenosti, nebo se jí věnuje třeba i odborně, pak by se měl aktivně zapojit do diskuze, odpovídat na dotazy a radit. Moderátoři mají právo upravovat nebo mazat příspěvky, zamykat/odemykat, přesouvat, mazat a rozdělovat témata, která spravují. Některé pravomoci se mohou u jednotlivých moderátorů a fór lišit. Pokud si moderátor nebude jist jak postupovat, nebo sám bude potřebovat poradit, může se obrátit o pomoc do vlastního moderátorského fóra, které za tímto účelem bylo zřízeno.

4. Závěrem
  • Moderátor může ve fóru vystupovat zcela anonymně, pod svým uživatelským jménem, tak jako ostatní uživatelé.
  • Moderátor se rovněž musí řídit pravidly fóra a dodržovat je. Ostatním uživatelům by v tomto měl být příkladem.
  • Administrátor může moderátora fóra kdykoliv odvolat, pokud moderátor porušuje pravidla fóra, nenaplňuje své moderátorské poslání, nebo z důvodu oprávněných stížností uživatelů.
  • Moderátor sám může kdykoliv požádat u ukončení spolupráce.
PsychoForum.cz je i na Facebooku!

Odpovědět

Zpět na „Vzkazy pro admina“