O kolečko míň aneb Můj život s autismem (Knižní tip)

Diskuzní fórum na téma Aspergerův syndrom, jenž se vyznačuje především potížemi v komunikaci a sociálním chování, které jsou v rozporu s celkově dobrým intelektem a řečovými schopnostmi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
admin
Administrátor
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. úno 2015 12:16:11
Bydliště: Praha, ČR
Kontaktovat uživatele:

O kolečko míň aneb Můj život s autismem (Knižní tip)

Příspěvek od admin » pon 20. dub 2015 18:25:41

Josef Schovanec (* 1981), syn českých emigrantů, se narodil v Paříži. V 19 letech málem nepřežil psychiatrické „léčení“ psychofarmaky, následně u něj byl konečně správně diagnostikován Aspergerův syndrom. Získal bakalářský titul v matematice, poté pokračoval studiem jazyků, v nichž nechyběly hebrejština, sanskrt, perština či amharština. Je držitelem diplomu z elitní vysoké školy Sciences Po a doktorátu z filozofie.

Schovancova kniha představuje autentický ponor do nitra člověka, který svůj handicap dokázal proměnit ve výhodu. Ve Francii vzbudilo jeho svědectví mimořádný ohlas - šlo o vůbec první vyprávění muže stiženého autismem, jenž nechal veřejnost nahlédnout do svého vnitřního světa. A podobné výlučné postavení má vydání knihy i v českém prostředí. Autor, jenž sám ovládá deset jazyků, prokazuje nejen nebývalou stylistickou a myšlenkovou kultivovanost, ale též ohromující vzdělanost a sečtělost a nabízí tak čtenářům strhující a napínavou výpravu do zákoutí lidské mysli.

Zdroj a další informace: Nakladatelství Paseka

Zajímavé informace o autorovi přináší též portál Skutečnosti
PsychoForum.cz je i na Facebooku!

Odpovědět

Zpět na „Aspergerův syndrom“