Stránka 1 z 1

Byly tyto tragédie nevyhnutelné?

Napsal: pát 10. dub 2015 20:08:15
od admin
Jsou případy, bohužel někdy velmi tragické, které jsou důkladně probírány takřka ve všech médiíích. Čím tragičtější událost se stane, tím více se o ní v médiích píše a mluví. Několik případů z nedávné doby:
  • Mladá žena ubodala studenta přímo ve škole. 1 nevinná oběť, která s ženou neměla nic společného.
  • Nezaměstnaný muž vystřílel hospodu. Výsledek - 8 mrtvých lidí, kteří zřejmě s pachatelem také neměli nic do činění.
  • Pilot se zavřel v kokpitu a dopravní letadlo plné lidí v plné rychlosti navedl k zemi. 150 cestujících a členů posádky zahynulo.
Co mají tyto případy společného? Pachatel byl pokaždé člověk, jehož psychika byla nějakým způsobem narušena. Ve všech případech na to doplatili nevinní lidé. Nejen ti mrtví, ale bohužel i pozůstalí. Jim zůstane trauma po celý zbytek života. O to horší, neboť se pokaždé budou ptát, proč? Existuje na to vůbec nějaká odpověď? Dalo se tomu nějakým způsobem předejít? Uvědomovali si pachatelé co způsobí, nebo byli sami obětí své psychické poruchy? Tyto otázky zůstávají.

A co my ostatní? Máme se bát podivných sousedů, raději nechodit do hospod, nelétat letadlem, neboť nevíme kdo kde zase bude chtít zabíjet nevinné lidi? Jistěže ne! Přece sami nebudeme podléhat fóbiím! I když, opatrnost je vždy na místě.