Poruchy erekce - popis a příčiny

Otevřené diskuzní fórum k erektilní dysfunkci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jášek
Příspěvky: 35
Registrován: ned 08. bře 2015 21:02:13
Kontaktovat uživatele:

Poruchy erekce - popis a příčiny

Příspěvek od Jášek » sob 04. dub 2015 17:09:29

Poruchy ztopoření (erektilní dysfunkce) jsou vůbec nejčastější sexuální poruchou u mužů. S tímto problémem se alespoň někdy v životě setká naprostá většina mužské populace. Ojedinělá selhání ztopoření nelze označovat za sexuální poruchy v pravém smyslu slova. Jako sexuální porucha se hodnotí až takový stav, kdy ztopoření opakovaně nedosahuje té úrovně, která by dostačovala k uspokojivému spojení pohlavních orgánů.

Výskyt poruch ztopoření se zvyšuje s věkem, zejména u mužů po čtyřicítce. Porucha ztopoření může být zcela izolovaná. Ve většině případů se jedná o kombinaci poruch ztopoření s dalšími sexuálními problémy. Především se sníženou sexuální touhou, sníženou vzrušivostí, nebo s předčasnou ejakulací.

Poruchy erekce mohou mít celou řadu příčin, jako nejčastější se uvádí:
  • organické příčiny – postižení cév a nervů
  • psychické příčiny
  • hormonální – pokles mužských hormonů
  • vedlejší účinky některých léků
  • autoimunitní onemocnění
  • drogy, alkohol
Poruchy erekce mohou signalizovat i jiné onemocnění, a pokud je erektilní dysfunkce trvalejší, není na místě váhat s návštěvou lékaře. Jedině lékař dokáže zhodnotit celkový zdravotní stav pacienta. Hypertenze (vysoký krevní tlak), cukrovka, kouření, vysoká hladina cholesterolu a věk jsou společné faktory, které mohou vést jak k onemocnění srdce, tak k erektilní dysfunkci. Také onemocnění prostaty, močových cest, roztroušená skleróza a nízká koncentrace pohlavních hormonů jsou dalšími z řad postižení, jež mohou jako příznak mít i neschopnost dosáhnout či udržet erekci. K erektilní dysfunkci přispívají i nežádoucí účinky léků, a v neposlední řadě také psychické a psychologické faktory.

Zdroj a další informace: Wikiskripta, Problémy s erekcí

Odpovědět

Zpět na „Poruchy erekce“