Závislost na masturbaci - je třeba se znepokojovat?

Diskuzní fórum na téma nadměrné, případně neovladatelné masturbace.
Uživatelský avatar
Jášek
Příspěvky: 35
Registrován: ned 08. bře 2015 21:02:13
Kontaktovat uživatele:

Závislost na masturbaci - je třeba se znepokojovat?

Příspěvekod Jášek » sob 04. dub 2015 18:32:19

Masturbuje většina lidí. Jenže, co když si někdo dopřává svoji soukromou rozkoš i několikrát denně. Třeba i v práci, na toaletě. Nebo na návštěvě. Je nějaká hranice, kdy je masturbace ještě normální? Může se z autoerotiky stát závislost, která nás omezuje v běžném životě?

Kdy nastává problém?
Být závislý znamená ztratit v určitém ohledu kontrolu nad svým životem, stát se otrokem něčeho, co by třeba v jiné situaci mohlo být dokonce zdrojem radosti. A právě v onom zdroji radosti se dá nejlépe najít odpověď na otázku, kdy se z masturbace stává závislost. Problém nastává v okamžiku, kdy se člověk k masturbaci uchyluje ne proto, že by si „chtěl udělat dobře“, ale proto, že prostě musí, že má nutkavou potřebu. Dá se tedy říci, že nezáleží ani tak na četnosti, jako spíše na přístupu. Psychologové a sexuologové, kteří připouštějí, že se z masturbace může stát nutkavá porucha, mají za to, že ke vzniku tohoto problému vede většinou touha po úniku z reality, která bývá zapříčiněna různými traumaty a frustracemi.

Je zřejmé, že záliba v rozkoši člověku závislost na masturbaci či na sexu nepřivodí. Pokud máte velkou sexuální apetenci, není důvod se znepokojovat. Jestli se ale pravidelně dostáváte do situací, kdy „nechcete, ale stejně musíte“, bylo by dobré navštívit psychologa nebo sexuologa. Je totiž obrovská škoda, když se sexuální život změní ze zdroje radosti na zdroj deprese a rozčarování.

Social Media

     

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron